Tłumacz języka migowego

Skorzystaj z usługi tłumacza Polskiego Języka Migowego (PJM) online oraz w przestrzeni Przedszkola Nr 435 w Warszawie przez platformę Migam S.A.

W Przedszkolu Nr 435 w Warszawie dostępna jest usługa zdalnego tłumacza Polskiego Języka Migowego.
Można z niej skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 17.30. Usługa jest bezpłatna.

Tłumacz PJM pomoże osobom głuchym w uzyskaniu odpowiedzi na pytania związane z działalnością Przedszkola Nr 435.

 

NA CZYM POLEGA USŁUGA TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO ONLINE?

Głusi klienci, aby załatwiać sprawę w naszym przedszkolu korzystają z Tłumacza Polskiego Języka Migowego online. Z usługi można skorzystać na miejscu lub zdalnie. Tłumaczenie ma formę wideokonferencji, w której biorą udział 3 osoby: urzędnik, osoba Głucha oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego. Tłumacz online umożliwia połączenie wideo z tłumaczem Polskiego Języka Migowego za pomocą z komputera lub z urządzenia mobilnego. Urządzenie musi być połączone z Internetem oraz wyposażone w mikrofon i kamerę.

 

OBSŁUGA NA MIEJSCU?

1. Kiedy do naszej instytucji przychodzi Głuchy klient, pracownik Przedszkola Nr 435 w Warszawie na dowolnym urządzeniu uruchomi link do Tłumacza online: https://tlumacz.migam.org/warszawa-przedszkole-nr-435-pelczynskiego-24
2. Po naciśnięciu przycisku „Połącz z tłumaczem” należy wyrazić zgodę na dostęp do kamery i mikrofonu.
3. Ekran i kamera muszą zostaną skierowane na osobę niesłyszącą. Mikrofon oraz głośnik/słuchawki będą służyły
pracownikowi przedszkola oraz osobie słyszącej do komunikacji głosowej z tłumaczem PJM.

 

JAK DZIAŁA OBSŁUGA ZDALNA?

1. Osoba niesłysząca z własnego dowolnego urządzenia uruchamia link do Tłumacza Polskiego Języka Migowego online: https://tlumacz.migam.org/warszawa-przedszkole-nr-435-pelczynskiego-24
2. Osoba niesłysząca naciska przycisk „Połącz z tłumaczem” oraz wyraża zgodę na dostęp do kamery i mikrofonu, a następnie rozpoczyna rozmowę z tłumaczem w języku migowym.
3. Tłumacz wykona połączenie telefoniczne do pracownika Przedszkola Nr 435 w Warszawie na dedykowany numer telefonu. Pracownik rozmawia fonicznie z tłumaczem PJM, który pośredniczy w rozmowie pomiędzy osobą niesłyszącą, a słyszącym pracownikiem.

 

PODSUMOWANIE

Z usługi tłumacza Polskiego Języka Migowego można skorzystać na dwa sposoby:

Online: przez stronę internetową www.przedszkole435.waw.pl (z tej usługi można skorzystać z domu lub innego dowolnego miejsca).
Aby skorzystać z usługi tłumacza języka migowego online należy:
wejść na stronę internetową www.przedszkole435.waw.pl i kliknąć na ikonkę „migających dłoni”, która znajduje się w prawym dolnym rogu strony oraz bocznym menu rozwijanym służącym do konfiguracji dostępności strony.
Po kliknięciu na ikonkę, nastąpi przekierowanie do podstrony, z niniejszą instrukcją.
Na tej stronie należy kliknąć przycisk „Połącz się z tłumaczem” wówczas nastąpi przekierowanie do strony, z której będzie można wykonać połączenie z tłumaczem PJM.
Tłumacz języka migowego odbierze połączenie od osoby Głuchej i jednocześnie połączy się z pracownikiem przedszkola.

W przestrzeni Przedszkola Nr 435 w Warszawie w bezpośrednim kontakcie z pracownikami, pracownik jednostki miejskiej na dowolnym urządzeniu uruchomi link do Tłumacza online w formie wideokonferencji, w której wezmą udział 3 osoby: pracownik przedszkola, osoba Głucha oraz tłumacz Polskiego Języka Migowego.

 

WSPARCIE

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z:
Iwona Ciecierska
e-mail: ICiecierska@eduwarszawa.pl
numer telefonu: 723 244 863 (SMS)

Wsparcie techniczne: help@migam.org +48 692 491 667

Współpracujemy z:
Skip to content