Dnia 7 listopada 2023 roku w Przedszkolu nr 435 odbyła się uroczysta akademia z okazji  zbliżającego się Święta Niepodległości w wykonaniu dzieci 6-letnich z oddziałów ,,Misie’’, ,,Pszczółki’’ , ,,Żabki’’ oraz  ,,Liski’’. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dyrektor Przedszkola nr 435 pani Małgorzata Jabłońska rozpoczęła uroczyste obchody od powitania wszystkich przybyłych gości. Akademię uświetnili swoim udziałem: Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Piotr Kobierski, Przedstawiciele Rady Dzielnicy Bemowo Pani Magdalena Gogol i Pan Krystian Barciński, Dyrektor Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty Pani Aneta Tkaczyk, główna księgową DBFO Pani Agnieszka Piechocińska, pracownicy DBFO: Pani Dorota Kruk i Pani Martę Bednarską, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Izabela Zwierz, zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Ewa Bachanek Znamierowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo Pani Annę Fiszer – Nowacka,  oraz przedstawiciele kombatantów, seniorów, Powstańców Warszawskich i członkowie Rady Rodziców. Uroczysty charakter przedstawienia podkreślał odświętny ubiór wszystkich uczestników, a także biało-czerwony kotylion, który zdobił pierś każdego uczestnika uroczystości.

Akademię rozpoczął uroczysty polonez w wykonaniu dzieci. Mali aktorzy zaprezentowali chwytający za serce program artystyczny, w którym nie zabrakło pieśni patriotycznych takich jak ,,Pierwsza Brygada’’, ,,Pierwsza Kadrowa’’, ,,Rozkwitały pąki białych róż’’. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, prezentowały improwizacje ruchowe opowiadające o historii Polski. Na koniec występu wszyscy obecni na uroczystości odśpiewali hymn Polski ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, przygotowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent został nagrodzony gromkimi brawami. W ciepłych i pełnych uznania słowach wyrazy wdzięczności przekazał najstarszy uczestnik akademii – Powstaniec Warszawski. Po występie dzieci odbył się ,,Koncert pieśni patriotycznych’’.