Drodzy Rodzice!
21 marca obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data ta nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Wiąże się to z charakterystycznymi rysami twarzy, opóźnieniem wzrostu fizycznego oraz niepełnosprawnością intelektualną. Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma zachęć do rozmów o różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji. 21 marca na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa nasze przedszkolaki i pracownicy założyli dwie różne skarpetki. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na obecność w naszym społeczeństwie osób dotkniętych tym zaburzeniem, a także zaznaczyć, że szanujemy je i jesteśmy wrażliwi na ich potrzeby.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie i udział w akcji!

Zespół Downa. Jak rozmawiać z dziećmi na ten temat?